آخرین بروز رسانی: 10ام شهریور, 1401

کنف چیست؟

نخ کنف یا جوت، با داشتن ویژگی های منحصر به فرد بهترین انتخاب برای شما

کنف چیست؟

کنف یا جوت یک فیبر طبیعی نرم و بلند است که از یک گیاه به دست می آید. این گیاه را می توان به رشته های قوی و درشتی تبدیل کرد که برای ساخت چندین ماده نساجی استفاده می شود. معمولاً در کشورهای گرمسیری مانند بنگلادش و هند رشد می کند. و آب هوای مکان های در حال رشد آن توضیح می دهد که چرا کنف آنچنان که باید در کشورهای غربی محبوب نیست.

 

 

الیاف محکم، تجزیه پذیر در محیط زیست و تولید آن آسان است و تولید الیاف به اندازه سایر الیاف طبیعی مانند پنبه به آب نیاز ندارد و مصرف آب بسیار کمتر است. این الیاف جایگاه خود را به عنوان یکی از دوستدار محیط زیست ترین الیاف گیاهی محکم می کند.

 

این الیاف طبیعی کاملاً همه کاره است و می توان از آن برای ساخت پرده، کیف، دکل های دست ساز، گونی و پارچه و بی شمار محصولات هنری و تزئینی استفاده کرد. در حالی که در خارج از کشورهای گرمسیری محبوبیت زیادی ندارد، کنف الیاف اصلی نساجی بنگلادش است. این گیاه می تواند تا 10 فوت رشد کند و یکی از طولانی ترین الیاف نساجی گیاهی است. این گیاه در شرایطی مشابه دانه برنج رشد می کند و برای رشد به بارندگی زیادی نیاز دارد.

کنف از کجا می آید؟
بیشتر جوت از پوست گیاه جوت سفید یا Corchorus capsularis به دست می آید. برداشت کنف یک بار در سال، پس از یک فصل رشد چهار ماهه (تقریباً 120 روز) انجام می شود.

از آنجایی که رنگ طلایی دارد، گاهی اوقات به آن فیبر طلایی می گویند. سبک است، درخشندگی درخشانی دارد و برخلاف سایر الیاف انعطاف‌پذیری و جهش دارد.

این الیاف در مناطق گرمسیری با رطوبت متوسط ​​تا زیاد، در کشورهایی مانند هند و بنگلادش، نپال و میانمار بهترین رشد را دارد. و همچنین در پاکستان با استفاده از مقدار قابل توجهی کنف خام وارداتی از بنگلادش فرآوری می شود.

واقعیت جالب: 90 درصد کنف جهان از بنگلادش می آید.

برای کمک به حفظ سلامت و شادابی خاک، کشاورزان، محصولات خود را می چرخانند تا هر محصولی قوی و پر از زندگی باقی بماند. این کمک می کند تا کنف به الیاف ایده آل برای فرش سازی تبدیل شود … و یکی از دلایلی که فرش های کنفی برای پیاده روی و نشستن مناسب هستند!

گره‌های محکم و محکمی که در بسیاری از فرش‌های کنفی یافت می‌شوند، زیر پا را تسکین می‌دهند، در حالی که ویژگی‌های ذاتی و ارگانیک الیاف به آن خاصیت بالشتکی و عایق بودن می‌دهد. یک فرش جوت که برای استفاده در کف‌های سخت چوبی، کاشی یا بتنی ایده‌آل است، می‌تواند سال‌ها در برابر ترافیک زیاد پا و سایش سنگین بچه‌ها و حیوانات خانگی مقاومت کند.

برای خرید انواع نخ های کنفی وارد فروشگاه شوید.

محصولات کنفی ما در صفحه اینستاگرام قابل مشاهده و بررسی می باشد.

دسته‌بندی: نخ کنفیبرچسب‌ها: , , ,